Знайди себе у світі волонтерства!

Локальні проекти

Проаналізувавши багаторічний досвід співпраці ВАМС «Альтернатива-В» з українськими та зарубіжними державними установами та громадськими організаціями, а також з огляду на бажання молоді робити щось корисне для суспільства, тим самим набувати новий життєвий досвід, нові знання та навички, наша організація ініціює проведення щорічних акцій, спрямованих на розвиток соціального партнерства та волонтерства на місцевому рівні.

P1030484Головна мета акцій – поширення ідей волонтерства, як важливого ресурсу для вирішення соціальних проблем місцевого населення, привернення уваги до традицій благодійності та розвиток соціальної відповідальності бізнесу. Завдання акцій – надати допомогу тим, хто її потребує, привернути увагу громадськості до важливої ​​ролі благодійної діяльності у вирішенні соціальних проблем місцевої громади та запросити до участі у волонтерській діяльності якомога більше громадян, установ, організацій та бізнес-структур.

P1030509«Тиждень волонтерства», «Волонтерство в місцевих соціальних закладах», «Добрий вчинок», «Днi Європи в Україні», «Мiй свiт» («My world»), «Активні громадяни» – це комплекс заходів, в рамках яких всі бажаючі (юридичні та фізичні особи) можуть реалізувати своє бажання зробити щось корисне для місцевого суспільства, допомогти тим, хто цього потребує. Це може бути будь-яка робота – від проведення робіт з реконструкції на території дитячих будинків і притулків міста (фарбування дитячих ігрових майданчиків, огорож і т.д.), збору благодійних пожертв для передачі соціальним установам (іграшок, одягу, канцелярських товарів, книг, музичних дисків і т.д.) до проведення занять з іноземних мов, організації творчих майстерень в дитячих будинках, школах-інтернатах.

P1030465Ми віримо, що кожна молода людина має величезний потенціал і чималi здібностi, але не всі вони розкриваються за учнівської партою, на університетській лаві. Для того, щоб людина мобілізувала свій внутрішній потенціал, розкрила і розвинула в собі нові якості, здобула нові навички та досвід, іноді необхідно опинитися на відстані тисячі миль від рідного дому і від тих, до кого він звик звертатися за порадою в будь-якій життєвій ситуації. Необхідно поставити собі питання «Що я знаю?», «Що я вмію?», «Чого я вартий?», Кинути виклик собі і результат не змусить довго чекати!

«Тиждень волонтерства»                                                                             

e8505fe735e3Раз на рiк протягом тижня ВАМС «Альтернатива-В» проводить тиждень волонтерства пiд гаслом «Волонтеруй зi мною», що має на меті об’єднати людей однією спільною працею — допомогою іншим.

В рамках проекту, ми направляємо вектор волонтерської діяльності у п’яти напрямках: День «особливих» людей, День допомоги літнім людям, День дитини (допомога онкохворим та ВІЛ-позитивним дітям); День екології (допомога природі) та День Всесвітньої спадщини.

Долучитися до тижня волонтерства може кожен: школяр, студент, лікар або вчитель, маляр, столяр, будівник або будь-яка установа, заклад, школа, або університет. Приєднуйся і ти, вклавши частинку свого серця тим, кому це вкрай необхідно!

«Волонтерство в місцевих соціальних закладах»

Активнi волонтери ВАМС «Альтернатива-В» беруть участь у молодiжних обмiнах в рамках програми Європейської волонтерської служби. Пiд час тренiнгiв та семiнарiв, учасники отримують величезну кiлькiсть знань та нових навичок та повернувшись в Україну втiлюють їх у новi проекти.

Наприклад, акцiя «Нове життя старим стiльцям» пiд час якого  волонтери провели інформаційно-ознайомчий семінар та творчу майстерню для учнів Великокарашинської школи і спільними зусиллями дати нове життя вже застарілим речам, а саме – звичайнісіньким стареньким шкільним стільцям.  Це виявилося дійсно веселим, творчим та цікавим заняттям як для дітей так і для волонтерів та чудовим поєднанням приємного з корисним.

«Добрий вчинок»

 Акція "Добрий вчинок"ВАМС „Альтернатива-В” та мережi супермаркетів проводять у Києві спільну благодійну акцію „Добрий вчинок”. Метою акції є надання можливості громадянам, що роблять покупки в одному з супермаркетів, допомогти вихованцям: Київського міського будинку дитини ім.М.М.Городецького та Притулку для неповнолітніх Служби у справах неповнолітніх Київської міської державної адміністрації.

Покупцям пропонується придбати одну або декілька речей зi списку потреб дитячих будинкiв, таких як засоби побутової хімії, особистої гігієни, канцелярське приладдя, дитяча спідня білизна, панчішно-шкарпетковi вироби. Акцiя триває до 5 годин часу та по закiнченню, всi зiбранi речi проходять опис та передаються до вищезазначених установ.

«Днi Європи в Україні»                                                     

 IMG_0560Вже декiлька рокiв поспiль ВАМС «Альтернатива-В» бере участь у воркшопах та заходах присвяченних святкуванню Днiв Європи в Україні. Наша органiзацiя готує вiкторини на знання Європейських столиць, традицiй та культури, а також проводить iгри та анiмацiю для маленьких дiточок. Також в такому неформальному знайомствi ми популяризуємо iдею волонтерства серед пересiчних українцiв.

«Мiй свiт» («My world»)

My world 151ВАМС «Альтернатива-В» спiльно з ООН активно закликають мешканців України взяти участь у визначенні пріоритетів розвитку на період після 2015 року.

Організація Об’єднаних Націй запрошує усіх жителів планети взяти участь у глобальному інтерактивному опитуванні «Мій світ» на вебсайті www.myworld2015.org, в ході якого люди висловлять свою думку щодо пріоритетів для досягнення кращого майбутнього, вибравши шість найважливіших викликів сьогодення із 16 можливих варіантів.

Результати інтерактивного голосування «Мій світ» слугуватимуть підґрунтям для формування глобального бачення напрямів розвитку світу на період після 2015-го року світовими лідерами під час Генеральної асамблеї ООН.

Цей проект надасть мешканцям України унікальну можливість вплинути на міжурядові процеси таким чином, щоб вони відповідали очікуванням суспільства. Це допоможе почути думки людей з приводу подальшого розвитку країни, особливо з позиції проведення соціально-економічних реформ, які набирають нових темпів.

Проект «Доля дітей колишніх остарбайтерів, які народились в період між 1944 та 1945 роками в Німеччині»

«Правду про наше народження в Німеччині мама ніколи нам не розповідала». Німецько-український проект дає нам інформацію про дітей колишніх українських остарбайтерів. Проект «Доля дітей колишніх остарбайтерів, які народились в період між 1944 та 1945 роками в Німеччині» є результатом німецько-української співпраці за підтримки Фонду «Спогади, відповідальність та майбутнє» та Фонду Роберта Боша. Партнерами проекту є громадська організація з Німеччини «Коло друзів музейного комплексу концентраційного табору Нойенгамме» та Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В». Проект було ініційовано істориком Жаннін Дресслер із Гамбурга. Десять осіб, які народились в Гамбурзі та його околицях, були опитані волонтерами ВАМС «Альтернатива-В» в Україні про їх долю. Діти, які вже давно стали пенсіонерами, розповіли в інтерв’ю про своє повернення в Україну після війни. Вони також описали своє життя в колишньому Радянському Союзі, наприклад те, як їх батьки пережили з ними сталінські часи. Деякі відповіді теперішніх пенсіонерів є достатньо повними та продемонстрували актуальність теми, яка до сих пір недостатньо освітлювалась в історичних дослідженнях. Тут вперше були розглянуті їх думки про дитинство, батьківський дім та страждання людей, які знаходились на примусових роботах в націонал-соціалістичній Німеччині.

Переглянути звіт щодо проекту німецькою мовою можна за посиланням: посилання

Переглянути звіт щодо проекту українською мовою можна за посиланням: посилання

Search

Зворотній звязок

Please wait...

Календар подій

Лютий 2024
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031