Знайди себе у світі волонтерства!

Молодіжний обмін програми Erasmus+ у Luz Saint Sauveur, France

Шановні друзі!
Молодіжні обміни програми Erasmus + дуже популярні серед української молоді.
Пропонуємо Вам звіт про перебування представників нашої асоціації на такому проекті у Франції.

 

 

“Під час тритижневого перебування на молодіжному обміні програми Еrasmus + у найкрасивішому гірськолижному містечку Франції – Luz Saint Sauveur, серед Піренейських гір, було б нечесно з мого боку не поділитись враженнями, емоціями та фото з вами!
Отже, чим особливі такі проекти для кожного з нас і для мене особисто?
По – перше, маршрут, транспорт, дорога. Вже готуючись до поїздки, ви й самі не помітите, як за якихось декілька днів знатимете краще географію, продумуючи ваш найкращий та найзручніший маршрут наперед, всі найдешевші авіакомпанії, автобуси, потяги, і тим самим ви вчитесь, стаєте мудрішими! І ми такими стали у Тулузі (наш перший день у Франції), ледве не заплативши штраф у 40€ з кожного (нас було восьмеро з України), тільки через те, що не тою стороною закомпостували квиточки у трамваї – з цим там дуже строго. Це ви зрозумієте, коли побачите пятьох контролерів-чоловіків у формі.
По-друге, мова. Ось так я себе почувала у Франції загалом ( на щастя проект в нас був англомовний) і тривав достатньо, щоб хоча б трішки розуміти дещо, вивчити елементарні фрази або догадуватись з контексту. Це правда: французи не люблять англійської, ви не зустрінете і не почуєте нічого з англійським перекладом, а на питання “Do you speak English?” отримаєте у відповідь – “Do you speak French? Так що у вас не буде вибору, додому ви повернетесь розумнішими, як не крути!
По-третє, те, що найцінніше! Це люди, яких ми зустрічаємо на проекті! Люди з різних країн, з різними культурами, менталітетом, звичками, звичаями, знаннями, вміннями, досвідом, релігіями та характерами! Люди, які стають вашими сусідами по кімнаті, друзями, soulmate…
Нас було 24: з України, Іспанії, Франції, Латвії та Фінляндії, і в перший день я подумала, що запам’ятати імена просто нереально, а за три тижні я вже знала цих людей краще, ніж декого зі своїх друзів! Мабуть, це завдяки нашому самоврядуванню – все робили ми самі! Щодня кожен мав можливість спробувати себе у 3-х різних групах з 4-х різних людей щодня:
Cooking team – наробити вареників на 24 людини чи навчитись готувати щось французьке, іспанське…
Shopping team – справжній квест, коли не знаючи французької, треба купити все те, що у списку. Тоді добре тренуєш зорову пам’ять і згадуєш, яке ж молоко стояло у вас в холодильнику.
Cleaning team… Що ж тут сказати? Ми ще раз переконались, що ніхто так не любить прибирати, як українські дівчата!
Поміж тим, в нас були головні завдання проекту, для виконання яких ми знову ділились на три групи – communication team, artistic team та building team! Ми інтерв’ювали місцеве населення, організовували маркети (це знову ж таки було челенджом без знання французької), монтували відео, флаєри, вчились писати поезію, майструвати разом з building team та багато іншого! І важливо, що в процесі нашої праці ми також вчились поважати одне одного, допомагати, підтримувати та вміти знаходити спільне рішення, переймали досвід, знання і ділились ними!
І по-четверте, це середовище, природа, суспільство, в яке ти потрапляєш! На мою думку, жодна туристична поїздка вас так не збагатить, як участь у подібних проектах, де ви набираєтесь досвіду, знань та мудрості з частинок світу особисто, а не з чиїхось слів, інтернету чи телепрограми «Орел і решка».
P.S. До звіту додаю фото і свій вірш про містечко Luz Saint Sauveur, щоправда англійською, французькою таки не змогла.
«Luz Saint Sauveur»
No better place for curing suffering souls
To fill in with this beauty our holes.
Hold on!
You feel?! …your inner pain
so gently goes with rivers straight away.
Just watch how nattily all your ardent tears
Are falling with these autumn leaves.
No matter how it hurts inside
It helps to leave your misery behind.
And every time you reach these
awesome hills remind yourself
next points are your dreams.
Here everyone is hugged by the warmest shine
Your minds are purified by cloudless sky.
And afterwards…
The easiness within, you feel?!
This nature truly heals
No matter how it hurts!”

Ваші ВАМС “Альтернатива-В” та Наталя Жигало – керівник групи

 

Search

Зворотній звязок

Please wait...

Календар подій

Листопад 2023
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031