UAALT-4 “Rokyni Open-Air Museum” – міжнародний волонтерський табір буде проведений знову

Шановні друзі!
У мальовничому куточку на Волині за 12 кілометрів від Луцька розташований Музей історії сільського господарства Волині – Скансен – дивовижна експозиція минулого українського народу. Тут можна побачити ті речі, які розкажуть про виникнення землеробства, запровадження скотарства, побут та культурну спадщину Волині. І саме сюди знов збираються волонтери з різних країн світу, аби допомогти музею відродитися і де вже було проведено два міжнародних волонтерських табори у 2017 та 2018 роках. У міжнародній толоці на Волинській землі взяли участь відповідно 13 та 12 волонтерів з різних країн світу.
Волонтери впродовж таборування відновили рекламні щити та вхідну браму, прорідили і почистили дендропарк, паклювали стіни на одній з хат та капличці, обробили антисептиком від шашелю недавно перевезену хату, білили одну з хат, робили частокіл у «Козацькому зимівнику», пололи квітник, косили траву, привозили сіно з сіножаті та виконували інші роботи на території Музею.
Одночасно волонтери і активно відпочивали. Зокрема, брали участь у майстер-класах з виготовлення ляльок-мотанок та свищиків з глини; готували національні українські страви; здійснили оглядові екскурсії у Замок Любарта, Волинський краєзнавчий музей, Медову хату, будинок-вернісаж скульптора Миколи Голованя; побували на фестивалі “Бандерштат” та відвідали Молодіжний центр Волині, де обмінялись досвідом практики молодіжної роботи. Це дало змогу іноземцям “доторкнутися” до колориту українських традицій, дізнатися про національні особливості країни, побачити рівень культури та освідченості наших людей. Роботу волонтерів у Скансені було висвітлено на багатьох телеканалах України, радіо та газетах.
Тож і в цьому році Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» та Міжнародне громадське об’єднання «Волинське братство» прийняли рішення про проведення міжнародного волонтерського табору UAALT-4 «Rokyni Open-Air Museum».
Табір планується провести в період з 28 липня до 10 серпня 2019 року. До реалізації проекту планується залучити 15 волонтерів. З них: 10 іноземців та 5 українців.
Ці два тижні проживання в мальовничому куточку Волинського краю є хорошою мoжливістю докласти власних зусиль до суспільно корисної роботи з благоустрою території Музею історії сільського господарства Волині – Скансен, глибше познайомитись з традиціями, побутом, культурою українців, з масою незабутніх вражень і шалених емоцій. Це чудовий шанс знайти нових друзів з різних куточків світу.
Сподіваємось на підтримку, фінансову допомогу та конструктивну співпрацю усіх небайдужих громадян.
Відкриваємо Україну разом!


